PLASTIC PEOPLE - KUMŠTOVÁNÍ

kumstovani.cz
Přejít na obsah
The Plastic People of the Universe (PPU) je pražská rockovákapela, která patřila mezi hlavní protagonistyčeskoslovenskéhohnutí undergroundu v letech 1968 1988 a inspirovala vznik mnoha dalších undergroundových kapel.
Tato avantgardnískupina se v 70. a 80. letech ocitala nedobrovolně v opozici protikomunistickému režimu v Československu a vzhledem ke svému nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce a také věznění.

V roce 2016 se v důsledku vnitřních sporů skupina rozpadla na dvě části. V jedné působí kapelník Josef Janíček, Vratislav Brabenec a Jaroslav Kvasnička, v druhé působí z původní sestavy Jiří Kabeš a Josef Karafiát. Obě části používají původní název The Plastic People of the Universe, skupina kolem Kabeše a Karafiáta používá též název The Plastic People of the Universe / New generation.
V roce 2018 skupina oslavila 50 let od svého založení. Vrcholem oslav pak byl vyprodaný výroční koncert (Brabencovy části) v prosinci 2018 v pražském Paláci Akropolis. Na koncertě vystoupili i někteří z bývalých členů skupiny: Josef Bobeš Rössler, Vladimír Dědek, Tomáš Schilla, Jan Brabec a Petr Placák.


Návrat na obsah