LEŽÉRNĚ A VLEŽE - KUMŠTOVÁNÍ

kumstovani.cz
Přejít na obsah
V současné době hraje kapela Ležérně a vleže v tomto obsazení:

Aleš Mrnůštík (kytara), Zbyněk Jakubec (trubka, zpěv), Jan Alexej Zatyko (bicí), Ivan Hrdina (basová kytara), Pavel Ištvánech (klávesy), David Žižka (kytara).  Kapela má ovšem i
poloakustickou podobu
- obsazení kytara, basa, perkuse, trubka a zpěv (případně kytara, basa, perkuse a zpěv) se stává hostem mnoha vernisáží apod.


2010 - Na přelomu let 2009 – 2010 vychází pátý demosnímek Ležérně a vleže – „Uondaný čas“ s hostem Honzou Žambochem (v nahrávce hraje na djembrah). Kapela se opět probojovává do čtvrtfinále BOOM CUPu. Probíhá znovu návštěva pořadu ČRo - Ostrava „Harenda“.
2011 – Tento rok přináší mnoho změn. Beáta nejprve rozpouští svůj Band a následovně ohlašuje svůj odchod z kapely Ležérně a vleže. Vzniká projekt VÍC NEŽ RO(C)K (BB – texty a hudba, zpěv, kytara, Aleš Mrnuštík – baskytara, Ivan Hrdina – zpěv, ukulele, Monika Hrdinová – zpěv, djembe, rytmické nástroje). Z živých vystoupení kapely Ležérně a vleže stojí za zmínku živé, 90ti-minutové vystoupení v ČRo – Ostrava (série koncertů v přímých přenosech z Hudebního studia Českého rozhlasu Ostrava), ze kterého byla pořízena i vcelku kvalitní „živá“ nahrávka.
Návrat na obsah